Sarnıç Turizm Org. Kongre ve Prodüksiyon A.Ş.

Firma Profilimiz

Fatih İlçesi’nde yer alan Roma Dönemi’ ne ait olan sarnıcın keşfedilmesiyle birlikte fikri oluşmaya başlayan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden alınan kullanım izni sonrasında kurulmuş olan şirketimiz Sarnıç Turizm Organizasyon Kongre ve Prodüksiyon A.Ş. öncelikli olarak bahsi geçen sarnıcın ihya edilmesi ve ilelebet korunmasını amaçlamaktadır.


Şirketimiz, Türkiye Turizmi’ne faydalı olmak adına kongre, seminer, sempozyum gibi kültürel amaçlı faaliyetlerin yanında sosyal amaca hizmet edecek organizasyonlara ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir. İhtiyaç odaklı etkinlik tasarımları sunan firmamız, “2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Projesi” dahilinde de değerlendirilmek üzere restorasyonuyla, önemli yapılara yakın olması itibariyle sahip olduğu konumuyla Fatih İlçesi’nde öncülük eden yapılardan olan Sultan Sarnıç’ ı bir kültür mirası olarak gelecek nesillere ulaştırmayı görev edinmiştir.
Organizasyonlarımız; İstanbul’u ziyarete gelen turistlerin ve İstanbulluların özel günlerine özel fikirler üreten ekibimizle, üstün kaliteli hizmetimizle, turizm eğitimi almış işinde uzmanlaşmış deneyimli personelimizle başarıyla sürdürülmektedir.